Чиновники Держкомзему «горять» на хабарах

admin
Корупція Блоги
95 переглядів

Посадовці Держкомзему продовжують «горіти» на хабарах. 6 грудня 2012 р. затримано першого заступника начальника Держземагенства в Черкаській області, який вимагав у підприємця 200 тис. грн. за погодження технічної документації по інвентаризації автомобільних шляхів. За інформацією обласної прокуратури, на момент затримання чиновника, на його особистий рахунок вже було перераховано «аванс» в розмірі 21 500 грн.

Корупціонера не спинила навіть прокурорська перевірка, яка в той час проходила в Головного управління Держкомзему в Черкаській області, і за результатами якої були встановлені чисельні порушення вимог Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації». Зокрема, було виявлено, що працівники цієї організації протизаконно надавали позитивні висновки державної експертизи, причому робили це із порушенням процедури та визначених строків.

Цей випадок міг би здатися випадковістю, якби не схожі корупційні скандали в інших областях, якими регулярно «вибухають» вітчизняні ЗМІ. Корупційну проблему в сфері земельних відносин визнає і вище керівництво цієї структури. «Хабар не буде найкоротшим шляхом для отримання державного акта на землю. До нового року з корупцією в органах земельних ресурсів буде покінчено. Сьогодні для цього є чітка воля керівництва країни та законодавчий механізм», – в жовтні минулого року заявляв Голова Держземагентства України Сергій Тимченко. Втім, як бачимо, подолати хабарництво в структурі не вдалося.

Воно й не дивно, адже наявний стан земельного кадастру лишає бажати кращого, а понад 40 мільйонів гектарів земель сільськогосподарського призначення (за даними Державного земельного кадастру) залишаються поза легальними ринковими відносинами. До того ж в Україні попри мораторій на продаж землі, діють сотні «сірих» та «чорних» схем її відчуження.

На такій схемі нещодавно і погорів директор одного із вінницьких землевпорядних підприємств. 13 листопада 2012 р. посадовця затримали у власному кабінеті під час отримання хабара в розмірі 150 тис. грн. За інформацією СБУ, це був аванс, а всього чиновник вимагав 200 тис. грн. у приватного підприємця в обмін на сприяння в оформленні права власності на земельну ділянку площею 20 га.

Відповідно до закону, оформлення цієї ділянки було можливе шляхом укладання договору оренди з подальшим викупом і сплатою в державний бюджет близько 2 млн. грн. Натомість посадовець запропонував потерпілому бізнесмену інший шлях, а саме виготовлення такої проектної документації, що дозволить йому отримати цю землю у власність на безоплатній основі. Звичайно, в обмін на особисту винагороду.

Затриманим корупціонерам з Вінниці та Черкас загрожує серйозна відповідальність, адже санкція ч. 3 ст. 368 Кримінального Кодексу України (одержання хабара службовою особою, що займає особливо відповідальне становище), передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 10 років Та чи спинить загроза тюремного ув’язнення вал корупції в земельній сфері? Мабуть, що ні. Адже земля в Україні вже давно перетворилася на високодохідний бізнес, щорічна корупційна складова якого може вимірюватись мільярдами гривень.

Михайло Хвацький

One thought on “Чиновники Держкомзему «горять» на хабарах”

  1. Максим коментує:

    Действительно, земельная сфера одна из
    самых коррупционных. И здесь несколькими приговорами не обойтись, нужны
    системные реформы!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>