Кожного дня українці віддають від 3 до 10 млн грн на хабарі за своїх дітей у школах, лікарнях та дитячих садках

fact1
34 переглядів

Такі дані наводить громадська організація «Європейський Вибір». За 8 місяців роботи в рамках on-line сервісу «Я ДАЛА ХАБАР ЗА СВОЮ ДИТИНУ» до проекту надійшло 1035 повідомлень від батьків на загальну суму 1 550 000 грн.

У 86 % випадків громадяни інформують, що вони давали хабарі, в 14% – не давали. Найбільший хабар, за даними проекту, склав 8 тис. грн за влаштування дитини до першого класу київського ліцею, найменший 50 грн – це щомісячна плата «за людське ставлення до моєї дитини» в дитячому садку№550 м. Києва.

Корупція в закладах освіти й медицини залишається одним з найпоширеніших видів економічного насильства над батьками дітей в Україні. Від народження дітей і до завершення ними школи, їх батьки змушені віддавати на непередбачені законодавством оплати від 5 тис. до 20 тис. грн, залежно від регіону та міста.

Найдорожчими з огляду на корупцію щодо дітей є м.Київ та АР Крим, найдешевшими – районні центри західних областей України. В Україні, за даними ЮНІСЕФ, близько 8 млн дітей, освіта й здоров’я яких часто залежить від економічних статків батьків та їх спроможності долати різні бюрократичні перепони.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>